Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
همه مطالب
تصاویر Expand تصاویر
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
دستور keyboard برای توقف موقتی برنامه و اجرای دستوراتی دیگر
شاید قبلا با دستور pause آشنا شده باشید و بدانید که مثلا دستور (15)pause ، در میان کدهای یک برنامه، باعث می شود که نرم افزار متلب، 15 ثانیه توقف کند و سپس اجرای سایر دستورات را ادامه بدهد.

شاید قبلا با دستور pause آشنا شده باشید و بدانید که مثلا دستور (15)pause ، در میان کدهای یک برنامه، باعث می شود که نرم افزار متلب، 15 ثانیه توقف کند و سپس اجرای سایر دستورات را ادامه بدهد. اما در برخی مواقع، ممکن است کاربر بخواهد در میانه برنامه، توقفی وجود داشته باشد و در عین حال بتواند با دستوراتی، بعضی از متغیرها و یا مواردی دیگر از برنامه را چک کند و در صورت نیاز، آنها را با دستوراتی که در صفحه Command می نویسد، تغییر دهد. برای این منظور، باید دستور keyboard در میانه برنامه نوشته شود. زمانی که نرم افزار متلب، به دستور keyboard برسد، به سراغ دستورات بعدی نخواهد رفت و متوقف خواهد شد، سپس در پنجره Command ، علامت <<K نمایش داده خواهد شد. در این زمان، شما می توانید دستورات خود را در پنجره Command نوشته و اجرا کنید. برای آنکه به متلب اعلام کنید که اجرای برنامه را ادامه بدهد، باید در پنجره Command ، کلمه return را تایپ کرده و کلید enter از کیبورد را فشار بدهید. به مثال زیر توجه کنید :

مثال :

 

A=2
B=3
C=A+B
keyboard
B=C^2

نتیجه :

متلب دو دستور اول را اجرا می کند و سپس اجرای دستورات متوقف شده و در پنجره Command ، علامت <<K نمایش داده می شود. در این زمان، هر دستوری را می توانید اجرا کنید. مثلا می توانید مقدار جدیدی برای متغیر C تعریف کنید (مثل C=10). برای ادامه اجرای برنامه، در پنجره Command کلمه return را تایپ کرده و کلید enter از کیبورد را فشار بدهید.1394/04/16 8:43:42 PM

نوشته شده توسط مجتبی شکوه

  نظرات شما  
   
 
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما