Skip Navigation Links
صفحه اصلی
ارتباط با ما Expand ارتباط با ما
همه مطالب
تصاویر Expand تصاویر
فرصت های شغلی
سوالات متداول
جستجو
     
 
آشنایی با کنترل UpdateProgress
از کنترل UpdateProgress ، برای نمایش یک نمایه تصویری یا یک پیام متنی ، که میزان پیشرفت پروسه عملیات لود شدن و به روز رسانی صفحه را نشان می دهد ، استفاده می شود .

شما می توانید ظاهر و محتویان کنترل UpdateProgress را به راحتی تعیین نمایید . نمونه این کنترل را تاکنون زیاد مشاهده کرده اید . برای مثال هنگامی که صفحه در حال لود کردن اطلاعات از یک منبع داده ای است ، یک ساعت دوار به کاربر نشان می دهد ، که عملیات در حال انجام است و باید منتظر بماند . 
برای جلوگیری از نمایش فوق سریع کنترل در زمانی که عملیات به روز رسانی صفحه بسیار سریع است ، می توان یک مدت زمان تاخیری را به عنوان Delay برای نمایش کنترل در نظر گرفت . 
شما می توانید یک یا چند کنترل UpdateProgress را بر روی صفحه قرار دهید ، که هر کدام مربوط به یک کنترل UpdateProgress باشند . یا اینکه یک کنترل UpdateProgress واحد را برای چندین کنترل UpdatePannel به کار ببرید .

نحوه کار کنترل UpdateProgress :

 

کنترل UpdateProgress ، در هنگام اجرا بر روی صفحات وب ، به صورت یک تگ <div> قرار می گیرد ، که بسته به اینکه کنترل UpdatePannel مربوط به آن ، در حال به روز رسانی است یا خیر ، مخفی یا نمایان می شود . 
در هنگام لود اولیه صفحه یا رفرش شدن کل صفحه ، این کنترل نمایش داده نخواهد شد .

اتصال یک کنترل UpdateProgress به یک کنترل UpdatePannel :

شما می توانید به وسیله خاصیت AssociatedUpdatePanelID کنترل UpdateProgress را به یک کنترل UpdatePannel متصل کنید . هنگامی که عمل Postback یا رفرش شدن توسط کنترل UpdatePannel انجام می شود ، کنترل UpdateProgress مرتبط با آن نمایش داده می شود . 
اگر کنترل UpdateProgress را به هیچ کنترل UpdatePannel خاصی مرتبط نکنید ، با هر بار Postback یا به روز رسانی ، آن کنترل در صفحه نمایش داده خواهد شد .

تعیین محتویات مورد نظر برای یک کنترل UpdateProgress :

می توانید تعیین کنید تا متن یا پیام خاصی توسط کنترل UpdateProgress در هنگام نمایش ، نشان داده شود . برای این منظور بایستی متن یا کد HTML مورد نظر خود را درون تگ باز و بسته ProgressTemplate کنترل قرار دهید . همانند مثال زیر :

کد <asp:UpdateProgress ID="UpdateProgress1" runat="server">
      <ProgressTemplate>
              An update is in progress...
      </ProgressTemplate>
</asp:UpdateProgress>

تعیین چگونگی نمایش محتویات کنترل :

هنگامی که مقدار خاصیت DynamicLayout کنترل UpdateProgress را بر روی true تنظیم نمایید ، کنترل در هنگام اجرا بر روی صفحه ، هیچ فضایی را اشغال نمی کند . در عوض ، صفحه به صورت دینامیکی آن را در مواقع لازم نمایش خواهد دارد . برای پشتیبانی از نمایش دینامیک ، کنترل UpdateProgress بر روی صفحه در هنگام اجرا به صورت یک تگ <div> رندر می شود ، که مقدار خاصیت dispaly آن برابر با none است . 
اما هنگامی که مقدار خاصیت DynamicLayout روی false باشد ، کنترل UpdateProgress فضایی را بر روی صفحه اشغال می کند ، حتی اگر مخفی باشد . در این حالت ، کنترل به صورت یک تگ <div> رندر شده ، که مقدار خاصیت dispaly آن روی block و مقدار خاصیت visibility اش روی hidden تنظیم شده است .

قرار دادن کنترل UpdateProgress بر روی صفحه :

می توانید کنترل UpdateProgress را درون یا بیرون از کنترل UpdatePannel قرار دهید . یک کنترل UpdateProgress هر زمان که کنترل UpdatePannel مرتبط به آن ، در حال به روز رسانی باشد ، نمایش داده می شود . حتی اگر درون کنترل UpdatePannel دیگری قرار گرفته باشد .

تعیین اینکه چه زمانی کنترل UpdateProgress نمایش داده شود :

شما می توانید به صورت برنامه ریزی شده ، تعیین نمایید که چه زمانی کنترل UpdateProgress نمایش داده شود . برای این منظور بایستی از رویدادهای beginRequest و endRequest در جاوا اسکریپت استفاده نمایید . ( متعلق به کلاس PageRequestManager ) . 
در رویداد beginRequest عنصر DOM ای که جانشین کنترل UpdateProgress است را نمایش داده و در رویداد endRequest آن را مخفی نمایید .1394/05/31 6:48:56 PM

نوشته شده توسط مجتبی شکوه

  نظرات شما  
   
نام:  
ن خانوادگی:  
تلفن:  
متن:  
   
   

    نظرات شما